Süti beállítások

195/65R15 Nyári gumi

141 találat

Népszerű termékek

CONTINENTAL ULTRACONTACT 195/65R15 95H NYÁRI gumi
B
A
70
CONTINENTAL ULTRACONTACT 195/65R15 95H NYÁRI gumi
Defekttűrő: NEM Erősített oldalfal: XL
35 226 Ft
CONTINENTAL ULTRACONTACT 195/65R15 91T NYÁRI gumi
B
A
70
CONTINENTAL ULTRACONTACT 195/65R15 91T NYÁRI gumi
Defekttűrő: NEM Erősített oldalfal: NINCS
34 175 Ft
GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 195/65R15 95H NYÁRI gumi
B
A
69
GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 195/65R15 95H NYÁRI gumi
Defekttűrő: NEM Erősített oldalfal: XL
36 567 Ft

Ön egy 195 szélességű, 65 oldalfal magasságú, 15 átmérővel rendelkező Nyári gumit keres?
Válogasson az Ön autójához leginkább megfelelő 195/65r15 Nyári gumik között. Ha nem tudja eldönteni, mely autógumi lenne a leginkább megfelelő a számára, akkor kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat most: , vagy böngéssze át a következő gyártók által elérhető Nyári gumikat, amik 195/65r15 méretűek.


Ezt jelenti a 195/65R15 Nyári gumi méret

Nyári gumi szélességről

Egy betűkből és számokból alkotott számsorban szerepel, amely az autógumi oldalán található domborított formában. Általában ez egy három karakterből álló érték mm-ben meghatározva. Ez oldalfaltól oldalfalig tartó nagyságot méri, amelybe beletartozik maga a futó felület összege is. Értelemszerűen ez az érték határozza meg hogy keskeny vagy széles maga a gumiabroncs. Szélesebb futófelületű autógumiknál nagyobb a tapadási felület jobban “fekszik” az úton.

Nyári gumi gumi magasságról

Jelölése a szélességi mérték után található perjellel, elválasztva ugyan itt az autógumi oldalán szereplő számsorban. A gumi szélességének és magasságának aránya, amely érték százalékban van meghatározva. A perjellel való elválasztást a számsorban egyfajta osztásként is értelmezhetjük és az ez által kapott eredmény a magasság. Fontos tényező az autó irányíthatóságában.

Nyári gumi belső átmérőjéről

Az autógumi belső átmérője nem más, mint maga az autógumi peremtől peremig való átlója, avagy maga a felni mérete (erre helyezik rá a gumiabroncsot). A radiál abroncs (R) jelölés után található ez a szám, amelyet hüvelykben, vagyis col-ban mérnek. Magától adódik, hogy ez az érték is egyenes arányban nő minél nagyobb az autó annál nagyobb a belső átmérő, azaz a felni is. További információkat találunk még a maximális terhelhetőségről ez az úgynevezett terhelési index, illetve, hogy mekkora a megengedett legnagyobb sebesség az adott autóguminál, avagy a sebesség index. Ezek is nagyon fontos mutatók és meghatározó szerepük van az autógumi választásban.

Reméljük tudtunk segíteni a fenti információkkal, hogy mit is jelent a Nyári gumi 195/65R15.

Gyakran Ismételt Kérdések

Melyek a legjobb 195 65 r15 nyári gumi a középkategóriában?

A 195 65 r15 nyári gumik városi kompakt autókra éppúgy jók lehetnek, mint családi autókra, ezért a termékpaletta ebben a méretben meglehetősen széles. Ezeket az autókat a legtöbben városi közlekedésre használják, így egyáltalán nem csoda, hogy ebben a méretben rengeteg középkategóriás abroncsot találhatunk. A középkategória jó választás sokak számára, és innen kerülnek ki általában a legjobb ár-érték arányú abroncsok. Érdekes kérdés persze, hogy mikor jön el a váltás ideje.

Ezt a kérdést persze jogszabály és úgymond gyakorlat útján is megállapíthatjuk. A jogszabály szerint 1,6 mm alatti profilmélység már veszélyes, ezért büntet a rendőr, a gyakorlat, és a szakemberek véleménye viszont azt mutatja, hogy már 4 mm-es profilmélységnél érdemes kicserélni az abroncsokat a saját és mások biztonsága érdekében. Persze nem feltétlen nekünk kell méricskélnünk, hogy megfelel-e még az abroncsunk vagy sem, a gumiszervizben jellemzően szokták jelenti az abroncscserekor, hogy a következő szezonban az adott gumi már nem lesz megfelelő.

Amit egy megbízható középkategóriás abroncstól elvárhatunk

De térjünk vissza a középkategória abroncsaira. Ez a szegmens meglehetősen népszerű, hiszen minőségi abroncsokat találunk itt a prémium árnál lényegesen kedvezőbb árakon. Ez a szegmens olyan márkákat kínál, mint a Firestone, a Gitti, a GT Radial, a BF Goodrich, a Royal Black, a Kleber, a Kumho vagy a Nokian. Ezen márkák számos mintázatot kínálnak, melyek között olyan is akad, mely akár a prémium minőséget is eléri bizonyos tényezők tekintetében. Érdemes tehát ezt a kategóriát alaposabban is áttanulmányozni, ha a költségek kérdése elengedhetetlen.

A spórolás manapság mindenkinek fontos, viszont a gumik esetében a biztonság is elsődleges kérdés. Amennyiben mindennap vezetünk, nem kerülhet fel akármilyen abroncs az autónkra, csak azért mert akciós vagy olcsó. A minőség is elengedhetetlen kérdés, hogy az abroncs nedves és száraz útfelületeken is jól teljesítsen. A középkategóriában szerencsére számos olyan abroncsot találhatunk, melyek megfelelnek ezeknek a kívánalmaknak.

Kiknek érdemes középkategóriás 195 65 r15 nyári gumit választaniuk?

Érdekes kérdés, hogy kinek érdemes ezt a szegmenst választaniuk. A vezetési stílusunkban keresendő a válasz. Általánosságban persze azt szokták javasolni, hogy akinek középkategóriás autója van, ilyen kategóriában keressen abroncsot is, de a helyzet az, hogy a vezetési stílusunk sokkal inkább döntő tényező. A középkategória elsősorban azok számára jó választást, akik mindennap, rendszeresen vezetnek, főleg városban, vagy rövidebb távokon ingáznak, néha autópályán is közlekednek. Számukra ez a szegmens lesz a megfelelő, hiszen minőséget képvisel, jó ár-érték arányt, és remek nedves teljesítményt.

Talán sokak számára meglepő, de az elektromos autókra is gyakran javasolják ezeket az abroncsokat, hiszen ezek az autók pont a mindennapi városi közlekedésre valók. A középkategóriás nyári gumik között is találhatunk olyan mintázatokat, melyek kifejezetten elektromos autók számára készültek.

Mit mondanak erről a méretről az abroncstesztek?

Az abroncsválasztás sosem könnyű, hiszen nehéz eldönteni, hogy egy abroncs valóban azt a minőséget képviseli, amit a reklámokban hallunk. Szerencsére vannak már objektív források is, melyek segíthetik a döntést. Ilyen források a nemzetközi abroncstesztek. A 195 65 r15 nyári gumik vonatkozásában is találhatunk teszteredményt, ugyan nem a legfrissebb, de nem is olyan régi, hogy ne lehetne támpontként használni. A 2018-as ADAC tesztről van szó, melyen a prémium abroncsokon kívül számos középkategóriás nyári gumi is példás minősítést ért el. Ilyen abroncs volt a Giti GitiSynergy E1, a Firestone RoadHawk, vagy a Falken ZIEX ZE310 Ecorun. Ajánlott minősítést, és jó eredményt tudhatott magáénak az Uniroyal RainExpert 3, a BFGoodrich G-Grip, a Cooper Zeon CS8, vagy a Kléber Dynaxer HP3.

A legjobb középkategóriás 195 65 r15 nyári gumik

A teszteredményeket mindenképp érdemes számításba venni, de az EU címkék is sokat elárulnak egy abroncs minőségéről. A teszteredmények persze segíthetnek a döntésben, viszont nem minden márka minden mintázatát vizsgálják, és attól még lehet jó az adott abroncs, hogy nem szerepelt a 195 65 r15 nyári gumi teszten. A következő abroncsok szintén jó választást jelenthetnek:

- GT Radial FE2: bár nem a 2018-as ADAC teszten, de számos más megmérettetésen teljesített jól ez az abroncs, mely nedves fékezés tekintetében A minősítéssel bír, és még a zajszintje is alacsonynak mondható

- Kumho Ecowing ES31: az Ecowing ES31 nemcsak remek menetteljesítménnyel bír, de még az alacsony gördülési ellenállásnak köszönhetően kedvező üzemanyag-fogyasztást is elér, mely manapság egyre inkább fontos igény a sofőrök számára.

- Firestone MultiHawk 2: egy másik Firestone abroncs, amely bár nem szerepelt a 2018-as ADAC teszten, de más teszteken már bizonyította, hogy mennyire kiegyensúlyozott, megbízható nyári gumi. A 195 65 r15 nyári gumik között igazán jó választásnak számít.