Süti beállítások

215/45R17 Nyári gumi

76 találat

Kiemelt ajánlat

MICHELIN PILOT SPORT 5 215/45R17 91Y NYÁRI gumi
C
A
72
MICHELIN PILOT SPORT 5 215/45R17 91Y NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
50 898 Ft
MICHELIN PRIMACY 4 + 215/45R17 91V NYÁRI gumi
C
A
70
MICHELIN PRIMACY 4 + 215/45R17 91V NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
48 552 Ft
GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/45R17 91W NYÁRI gumi
C
A
72
GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/45R17 91W NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
47 022 Ft

215/45R17 Nyári gumi


Ön egy 215 szélességű, 45 oldalfal magasságú, 17 átmérővel rendelkező Nyári gumit keres?
Válogasson az Ön autójához leginkább megfelelő 215/45r17 Nyári gumik között. Ha nem tudja eldönteni, mely autógumi lenne a leginkább megfelelő a számára, akkor kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat most: , vagy böngéssze át a következő gyártók által elérhető Nyári gumikat, amik 215/45r17 méretűek.


Ezt jelenti a 215/45R17 Nyári gumi méret

Nyári gumi szélességről

Egy betűkből és számokból alkotott számsorban szerepel, amely az autógumi oldalán található domborított formában. Általában ez egy három karakterből álló érték mm-ben meghatározva. Ez oldalfaltól oldalfalig tartó nagyságot méri, amelybe beletartozik maga a futó felület összege is. Értelemszerűen ez az érték határozza meg hogy keskeny vagy széles maga a gumiabroncs. Szélesebb futófelületű autógumiknál nagyobb a tapadási felület jobban “fekszik” az úton.

Nyári gumi gumi magasságról

Jelölése a szélességi mérték után található perjellel, elválasztva ugyan itt az autógumi oldalán szereplő számsorban. A gumi szélességének és magasságának aránya, amely érték százalékban van meghatározva. A perjellel való elválasztást a számsorban egyfajta osztásként is értelmezhetjük és az ez által kapott eredmény a magasság. Fontos tényező az autó irányíthatóságában.

Nyári gumi belső átmérőjéről

Az autógumi belső átmérője nem más, mint maga az autógumi peremtől peremig való átlója, avagy maga a felni mérete (erre helyezik rá a gumiabroncsot). A radiál abroncs (R) jelölés után található ez a szám, amelyet hüvelykben, vagyis col-ban mérnek. Magától adódik, hogy ez az érték is egyenes arányban nő minél nagyobb az autó annál nagyobb a belső átmérő, azaz a felni is. További információkat találunk még a maximális terhelhetőségről ez az úgynevezett terhelési index, illetve, hogy mekkora a megengedett legnagyobb sebesség az adott autóguminál, avagy a sebesség index. Ezek is nagyon fontos mutatók és meghatározó szerepük van az autógumi választásban.

Reméljük tudtunk segíteni a fenti információkkal, hogy mit is jelent a Nyári gumi 215/45R17.

Gyakran Ismételt Kérdések

215 45 r17 nyári gumik, melyek jól bírják az esős napokat

Amikor nyári gumi cserére kerül a sor, akkor az egyik leglényegesebb menettulajdonság az, hogy a gumi mennyire bírja a nedves útfelületeket, és ez a 215 45 r17 nyári gumik esetében sincs másként. Ez a méret számos autótípusra megfelelő lehet, akár SUV-okra, akár szedánokra vagy családi autókra, de nagy és ultra nagy teljesítményű autókat is gyártanak ebben a méretben. Mivel ezek az autók gyakran közlekednek városon kívül is, akár nagy sebességgel, lényeges, hogy esős napokon is biztonságos vezetési élményt nyújtsanak, ne csússzanak meg olyan könnyen a nedves útfelületeken, és ilyen körülmények között is rövid féktávot érjenek el.

Persze érdekes kérdés, hogy tavasztól őszig mennyire lesz esős az időjárás, ami egyeseket bizony befolyásol az abroncsvásárlás során. Sajnos a webáruházakban nedves teljesítményre nem lehet szűrni, leginkább csak méretre, viszont számos módja van annak, hogy objektív képet kaphassunk egy abroncs nedves útfelületi tulajdonságairól, amik túlmutatnak a reklámszövegeken.

Mennyire esős Magyarországon a nyár?

Ahogy már említettük, akadnak olyanok szép számmal, akik úgy választanak nyárra abroncsot, hogy végiggondolják az időjárási viszonyokat, és ez alapján döntenek. Bár hazánk éghajlata kontinentális, de azt előre megjósolni, hogy mennyi eső fog esni, lehetetlen. Volt már olyan tavasz és nyár az elmúlt években, de ősz is, amikor alig esett csapadék, de ennek ellenkezőjére is bőven volt már példa. Persze sokan szeretnének spórolni, és úgy gondolják, hogy ha nem esik annyi eső, akkor elég lesz egy kedvező árú abroncs is, ha pedig sok csapadék várható, akkor középkategóriában keresgélnek. Viszont a helyzet az, hogy egy kedvező árú abroncs is teljesíthet jól esős időben.

A döntést inkább a vezetési stílusra alapozzuk, és ne az időjárás előrejelzésre. Általánosságban persze elmondható, hogy tavasztól őszig mindenképp számítani kell jelentős mennyiségű csapadékra, lesznek bőven esős napok, ezért a nedves teljesítmény igen is lényeges lesz a választásunknál.

Milyen tényezőket érdemes figyelni?

A nedves útfelületi teljesítmény több tényezőből tevődik össze. Az abroncsteszteken sem egyetlen tényezőt figyelnek például az ADAC vagy az Autobild tesztelői. Figyelik a fékezést, tapadást, kanyarodást és irányíthatóságot is nedves körülmények között, de a vízen csúszás jelenséget is. Az aquaplanning egy fontos tényező, mely meglehetősen nagy kockázatot jelent az esős napokon. Lényegében ez a kifejezés a vízen futást, vízen csúszást takarja, vagyis azt figyelik, hogy mennyire hajlamos az abroncs csúszni a nedves útfelületeken.

A jó nedves teljesítményhez persze megfelelő mintázati kialakítás kell, mélyebb barázdák, melyek hatékonyabban vezetik ki a vizet, illetve megfelelő lamellázottság. Vajon melyek azok az abroncsok 215 45 r17 nyári gumi méretben, melyek a legjobb nedves teljesítményt nyújtják?

A legjobb nedves teljesítményű 215 45 r17 nyári gumik a tesztek alapján

A 215 45 r17 nyári gumik esetében meglehetősen kevés teszteredményről számolhatunk be, viszont a legnagyobb hazai abroncsteszteket összesítő oldal statisztikái alapján ebben a méretben is született sorrend, természetesen más, hasonló méretben szültetett tesztek eredményeinek felhasználásával. A legjobb nedves eredményt a következő abroncsok érték el ebben a méretben:

1. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5
2. Michelin Pilot Sport 4
3. Dunlop SP Sport MAXX RT2
4. Continental PremiumContact 6
5. Nokian WetProof
6. Bridgestone Turanza T005
7. Falken Azenis FK510
8. Nokian Powerproof
9. Maxxis Premitra HP5
10. Hankook Ventus S1 evo3 K127
11. Michelin Primacy 4
12. Pirelli Cinturato P7
13. Falken Ziex ZE310 Ecorun
14. Hankook Ventus Prime3 K125
15. Firestone Roadhawk

Meglepetést talán senkinek sem okoz, hogy a prémium abroncsok érték el ebben a tekintetben a legjobb eredményt, viszont, ha jól megnézzük a listát, kedvező árú abroncsot is találhatunk, mégpedig a Maxxis Premitra HP5, amely kivételesen jó nedves teljesítményt garantál, annak ellenére, hogy az alacsony kategóriában képviselteti magát.

Létezik külön statisztika a legjobb síktörésgátló abroncsok tekintetében is, vagyis a következő abroncsok érik el a legjobb aguqhengerelést ebben a méretkategóriában:

1. Dunlop SP Sport MAXX RT2
2. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5
3. Michelin Pilot Sport 4
4. Maxxis Premitra HP5
5. Falken Ziex ZE310 Ecorun
6. Bridgestone Turanza T005
7. Falken Azenis FK510
8. Nokian Powerproof
9. Nokian WetProof
10. Continental PremiumContact 6
11. Pirelli Cinturato P7
12. Hankook Ventus S1 evo3 K127
13. Firestone Roadhawk
14. Hankook Ventus Prime3 K125
15. Michelin Primacy 4

215 45 r17 nyári gumik, melyek A EU minősítéssel bírnak a nedves fékezés tekintetében

Természetesen a fenti lista csak támpontot adhat nekünk, mert nem konkrétan a 215 45 r17 nyári gumik teljesítménye alapján jött létre. Ha egy mintázat konkrét teljesítményére vagyunk kíváncsiak, akkor az EU címkék lehetnek a segítségünkre. A EU minősítést prémium kategóriában, ebben a méretben például a Yokohama Advan Sport V105, a Michelin Pilot Sport 4 és Sport 5, a Michelin Primacy 4+, a Bridgestone Potenza Sport vagy a Goodyear Efficientgrip Performance ér el. A közép kategóriában a BFGoodrich Advantage és a Nokian Wetproof esetében várhatunk ilyen teljesítményt a 215 45 r17 nyári gumik között.