A Michelin-csoporthoz tartozó Tigar kishaszongépjárművek számára gyártott abroncsra a Tigar Cargo Speed B3 nyári gumi. Ami egy kedvező árú abroncs, azonban a kedvező ár nem jelenti azt, hogy le kellene mondani a minőségről.
Biztonságban az utakon
A kishaszongépjárművek számára is fontos a biztonság. Egy autó egy adott pillanatban négy tenyérnyi felületen érintkezik az útfelülettel és igaz ez a kisteherautókra is. Ezen a négy tenyérnyi felületen múlik a biztonság, nem árt észben tartani, hogy mennyi minden múlik tehát az abroncs minőségén. Sokan, amikor nyári gumit keresnek, nem igazán tudnak eligazodni a széles és egyre csak bővülő kínálatban. Ilyenkor jön jól vásárlás előtt a teszt és a vélemények.
A tesztek eredményeire sokan várnak, biztos mindenki hallott már az ADAC-ról, a német autóklub rendszeresen teszteli az abroncsokat (egyebek mellett). Ezen kívül vásárlás előtt érdemes megnézni a véleményeket is, melyek lehetnek szöveges értékelések, csillagok, pontok. A lényeg, hogy tájékozódjunk, hogy a megfelelő abroncsot ki tudjuk választani.
Strapabíró és masszív, ez a Tigar Cargo Speed B3 nyári gumi
A Tigar Cargo Speed B3 nyári gumit úgy tervezték meg, hogy bírja a terhelést, hogy ne deformálódjon el, és hogy elég stabil legyen ahhoz, hogy biztonságban lehessen vele közlekedni. Három hosszanti barázdája gondoskodik a víz gyors és hatékony kivezetéséről, így minimalizálva a vízre felúszás kockázatát. Ez ugyanis nem csak télen van jelen, bár akkor jóval többször hallunk róla, hanem nyáron is. A víz bármelyik évszakban megállhat az úton és ha erre autóval ráhajtunk, nem tudhatjuk, hogy milyen vastag is ez a vízréteg. Ezért fontos a védelem, ugyanis az abroncsnak ilyenkor az a feladata, hogy kivezesse ezt a vizet, így nem vész el a kapcsolat az aszfalt és az abroncs között. Ha a vízréteg marad, akkor az autó akár irányíthatatlanná is válhat. A három hosszanti barázda tehát kivezeti a vizet.
Ezen kívül számos tömör futófelületi blokk kapott helyet az abroncson, a vállakon pedig lamellás és lépcsőzetes kialakítás. Ez hozzájárul a hatékony tapadáshoz, fékezéshez és a jó vezethetőséghez. A szögletes vállak és a lapos profil gondoskodik az abroncs stabilitásáról a kanyarokban is. A robusztus szerkezete révén pedig kiváló teherbírással rendelkezik, ami szintén fontos egy furgonoknak gyártott abroncs esetében, hisz ezek a járművek sokszor megpakolva indulnak útnak. Nézzük meg mindezt az abroncscímke tükrében.
Az egységes uniós abroncscímkén három dolgot találunk egy-egy gumival kapcsolatban. A nedves úton való fékezhetőséget, az üzemanyag-hatékonyságot és a zajszintet. Előbbi két esetben egy A-tól E-ig terjedő skálán, ahol az A a legjobb minősítés, láthatjuk, hogy hogy teljesítenek az egyes abroncsok. A zajszint esetében pedig egy decibel értéket találunk, ennél az abroncsnál ez 72. A nedves úton való fékezhetősége alapján a C osztályba került míg az üzemanyag-hatékonyság tekintetében az E-kategóriában van. A Tigar Cargo Speed B3 nyári gumi egy megbízható nyári gumi kedvező áron.