Süti beállítások

Nyári gumi

13578 találat

Kiemelt ajánlat

PIRELLI P ZERO PZ4 215/40R18 89Y NYÁRI gumi
D
A
68
PIRELLI P ZERO PZ4 215/40R18 89Y NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
64 770 Ft
PIRELLI P ZERO PZ4 275/35R19 100Y NYÁRI gumi
D
B
71
PIRELLI P ZERO PZ4 275/35R19 100Y NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
111 690 Ft
VREDESTEIN ULTRAC VORTI+ 295/40R21 111Y NYÁRI gumi
D
B
72
VREDESTEIN ULTRAC VORTI+ 295/40R21 111Y NYÁRI gumi
Erősített oldalfal: XL
81 600 Ft

Nyári gumiabroncsok


Hallgassunk a szakemberekre a nyári gumi választásakor!

Lassan itt a nyár, és ez egyet jelent az autósok életében: nyári gumi kell az autóra. A téli gumit nyáron nem szabad használni, ugyanis nem ugyanaz a tapadás télen, mint nyáron. Bátran ajánlhatók az alábbi márkák – ahogy az autogumiakcio.hu oldal is utal rá –: Dunlop, Hankook, Kormoran, Taurus, Continental, Goodyear, Barum, Michelin, Pirelli, Fulda, Kumho. Szóval a gyártók és gumijaik között bőségesen lehet válogatni, méretben és árban is megtalálhatja mindenki a számára legjobb nyári gumit.

ADAC 2024 nyári gumi teszt eredmények és ajánlások

Az ADAC 2024-es nyári gumi tesztjén a Continental PremiumContact 7, a Michelin Primacy 4+ és a Kumho Ecsta HS52 gumiabroncsok lettek a legjobbak. Mindhárom gumiabroncs kiváló eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül mindegyik gumiabroncs jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást mutatott.


 Az ADAC 2024 nyári teszt győztesei:

Continental PremiumContact 7: Ez a gumiabroncs a teszt legjobbja volt a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást is mutatott.

Michelin Primacy 4+: Ez a gumiabroncs nagyon közel volt a Continental PremiumContact 7-hez a teljesítmény terén. Kiváló eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén.

Kumho Ecsta HS52: Ez a gumiabroncs meglepetést okozott a teszten, és a dobogó harmadik fokát szerezte meg. Kiváló eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül nagyon jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást is mutatott.

További jó eredményeket elérő nyári gumiabroncsok az ADAC teszten:

Falken Sincera SN832 Eco: Ez a gumiabroncs jó eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül nagyon jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást is mutatott.

Nexen N'Fera Sport: Ez a gumiabroncs jó eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást is mutatott.

Pirelli Cinturato P7: Ez a gumiabroncs jó eredményeket ért el a száraz és nedves útfelületen történő fékezés, a kanyarstabilitás és a vízelvezetés terén. Ezenkívül jó kopási ellenállást és üzemanyag-fogyasztást is mutatott.

Profilmélység fontossága

A profilmélység a nyári gumik esetében nagyon fontos a vezetés biztonsága és a kényelme szempontjából. A profilmélység határozza meg, hogy a gumiabroncs mennyire tudja elvezetni a vizet az útfelületről, és mennyire tapad az úthoz.

A profilmélység csökkenésével:

Növekszik a féktávolság: Nedves útfelületen a kopott gumiabroncsok hosszabb féktávolságot eredményeznek. Ez balesetveszélyes lehet, ha nem tud időben megállni.

Növekszik az aquaplaning kockázata: Az aquaplaning akkor következik be, amikor a gumiabroncs nem tudja elvezetni a vizet az útfelületről, és elveszíti a tapadását. Ez a jelenség nagyon veszélyes, és könnyen vezethet balesethez.

Rontja a kanyarstabilitást: A kopott gumiabroncsok kevésbé tapadnak az úthoz kanyarban, ami a jármű instabilitásához vezethet.

Növekszik a zajszint: A kopott gumiabroncsok hangosabbak, mint az új abroncsok. Ez zavaró lehet a vezetés során.

A minimális profilmélység:

Magyarországon a nyári gumik esetében a minimális profilmélység 1,6 mm. Azonban a szakemberek azt javasolják, hogy ne várjuk meg, amíg a gumiabroncsok profilmélysége eléri a 1,6 mm-t. 3 mm profilmélység alatt már nem javasolt a nyári gumik használata.

A profilmélység ellenőrzése:

A profilmélység ellenőrzése egyszerűen elvégezhető. A legegyszerűbb módja a profilmélységmérő használata. A profilmélységmérő egy kis, olcsó eszköz, amely megvásárolható a legtöbb autósboltban. A profilmélységmérő segítségével könnyen megmérhető a gumiabroncs profilmélysége a futófelület különböző pontjain.

Egy másik módja a profilmélység ellenőrzésének a kopásjelzők használata. A kopásjelzők kis gumiemelkedések a gumiabroncs futófelületén. Ha a kopásjelzők egy szintbe kerülnek a futófelülettel, akkor a gumiabroncsot ki kell cserélni.

Fontos, hogy rendszeresen ellenőrizzük a nyári gumik profilmélységét. A profilmélység ellenőrzése segít megelőzni a baleseteket és javítja a vezetés komfortját.

Nyári gumi olcsón? Akár jó is lehet

Az ár nem minden esetben tükrözi a minőséget, mert a tesztek során a kevésbé ismert gumimárkák sokszor jobban teljesítenek, vagy legalábbis ugyanúgy, mint az ismert márkák. Tehát az ár nem befolyásoló tényező ez esetben. Viszont a részletekre figyelni kell: épp ezért jobban járunk, ha felkeresünk egy gumiszaküzletet, és ott kérjük ki a szakemberek tanácsát.

Mi a baj a használt nyári gumikkal?

Azon felül, hogy már használtak, és a minőségük, megbízhatóságuk nem olyan, mint egy új gumiabroncsnak, gyakorlatilag semmi. Viszont pont az autógumi egy olyan dolog, amiből az ember jobban teszi, ha újat vásárol, ami évekig jó lesz, ugyanis a használt abroncs csak ideig-óráig jelent megoldást. Az új gumi még rugalmas, ezzel szemben a használt, kopott gumi már nem igazán az: egy használt gumi keménnyé válik, ennek hatására pedig repedni, szakadni kezd. Hiába megkímélt egy használt autógumi, ránézésre mondhatni jó, ezek már akkor sem hibátlanok. Több ilyen jellegű teszt is ezt igazolta. Ráadásul négy gumit kell vennünk, tehát annak az esélye, hogy mind a négy megfeleljen, igen csekély.

Amennyiben (anyagi megfontolásból) mégis úgy döntünk, hogy jó lesz a használt is, akkor az alábbi kérdéseket célszerű megválaszolnunk. Mikor gyártották a gumit? Ez rajta van a gumin, meg lehet nézni. Azaz egy például 10–12 éve gyártott gumi semmi esetre sem lesz ideális választás. Hogyan tárolták? Fektetve, egymáson maximum 8 darab lehet. A mintázat a gumin legalább 5 mm? A felülete hibátlan-e szemügyre-vételezéskor? Ha a fenti kérdésekre pozitív a válaszunk, akkor talán jó választás lehet a kinézett gumiabroncs, de ha akár egy is akad, ami nem stimmel a fenti szempontok közül, akkor csak pénzkidobás az ablakon megvásárolnunk a használt gumit. Egy új gumiszett hosszú távon olcsóbb lesz, mint kéthavonta cserélni a használt gumikat. Illetve a személyes biztonság kérdése sem elhanyagolható.

Tescoban vagy online érdemesebb gumit vásárolni?

A Tesco is egy megoldás annak, aki nem szeret online vásárolni, ám online sokkal több oldalon meg lehet nézni, így az árak is sokkal alacsonyabbak lehetnek, nem muszáj egy vagy két márka közül dönteni.

Miért hatékonyak a minőségi nyári gumik?

Az alábbi márkák nyugodt szívvel ajánlhatók, azonban a legfontosabb az, hogy vezetési stílusunktól és az autónk márkájától és modelljétől függően válasszuk ki a legmegfelelőbb nyári gumikat. Bárhogyan is legyen a választás, soha nem szabad, hogy kizárólag az ár befolyásolja a döntésünket!

A holland prémium gumiabroncsmárka, a Vredestein Ultrac nyári gumiabroncsai nedves és száraz körülmények között is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak. A biztonság és a kényelem szem előtt tartásával kifejlesztett abroncsok számos családi és kompakt autóhoz ideális választást jelentenek. Igen jó kezelhetőséget és kanyarvételt biztosítanak nagy sebesség esetén, és 15%-kal jobban teljesítenek száraz és nedves útfelületeken. Továbbá 5%-kal jobb mutatókkal rendelkeznek a gördülési ellenállás terén, ami javítja az üzemanyag-hatékonyságot, és csökkenti a CO2-kibocsátást.

A Goodyear EfficientGrip Performance 2 méltán nevezhető a legjobb futásteljesítményű nyári gumiabroncsnak. A futófelület rugalmasságának köszönhetően kevésbé töredezik még durva útfelületen is, széles hőmérséklet-tartományban viselkedik ideálisan, szárazon és nedves úton is megtartva a remek teljesítményét. Ez a márka megmutatja, hogy a prémium kategóriás nyárigumi képes ötvözni a különböző időjárási viszonyok közötti nagyszerű teljesítményt a tartóssággal. Nagyszerű választást jelent olyan autóvezetők számára, akik maximális teljesítményt várnak nyári gumiabroncsuktól, és ennek szeretnének nagyon sokáig örülni.

A Bridgestone Turanza T005 prémium túraabroncsa olyan járműtulajdonosoknak lett kifejlesztve, akik magabiztosan, a járművet uralva szeretnének autózni nedves és száraz úton egyaránt, hogy a körülmények ne akadályozhassák őket. Az abroncs nedves úton mutatott fékezési és kanyarodási teljesítményét a legjobbnak értékelték; nedves úton nyújtott tapadásával kiérdemelte az EU „A” címkeosztály megjelölést. Egyes méretekben DriveGuard Run-Flat defekttűrő változatban is beszerezhető. Üzemanyag-hatékonysága és futásteljesítménye szintén kiemelkedő, továbbá használatával a jármű irányíthatósága nehezebb közlekedési helyzetekben is biztosítható – különösen esős időszakokban.

A Michelin Primacy 4 nyári gumiabroncs esetében az optimalizált tapadást és a magas futásteljesítményt érdemes megemlíteni. A biztonságot növelő új futókialakításnak köszönhetően mintázata még kopott állapotban is megőrzi tökéletes vízelvezető teljesítményét. Legújabb generációs nagyteljesítményű gumikeverékének köszönhetően pedig hosszú élettartamot és figyelemre méltó fékhatást nyújt nedves útszakaszon, új és kopott állapotban egyaránt. Ráadásul különleges kopásjelzője mutatja, mikor érdemes lecserélni a gumiabroncsot.

A fentiekből jól látható, hogy igen sokoldalú a kínálat. A lényeg azonban az, hogy mindig a felhasználási feltételeknek megfelelő gumiabroncsot vásároljunk. A fogyasztói igények ugyan eltérőek, így mindenkinek magának kell elhatároznia, hogy saját vezetési szokásait előnyben részesítve melyik nyári autógumi jelenti számára a legjobb választást.

Árukereső online, avagy nem minden az alacsony ár

Az Árukereső.hu Magyarország piacvezető ár- és termék összehasonlító weboldala, egyben online vásárlási kalauza, amely 2004 óta többmillió vásárlásban segítette már a felhasználókat és a partnerboltokat. Az árösszehasonlító site jó kiindulópont lehet, ha korrekt ár-érték arányú gumiabroncsot szeretnénk venni, ugyanis itt megbízható termékleírás található az adott nyári gumikról. Ugyanakkor ne dőljünk be az alacsony áraknak, illetve célszerű utánaérdeklődni az adott partnerwebshop kínálatának.

Az autogumiakcio.hu oldal készítői kiváló szakmai ismeretekkel és tapasztalatokkal rendelkeznek, ideértve a gumik szervizelését is. Így nemcsak korrekt áron szerezhetjük be a nyári gumiabroncsszettet, hanem a szerelésüket is szakemberre bízhatjuk. A közvetlen gyártói kapcsolatoknak köszönhetően a cég ügyfélszolgálata felkészült és naprakész. A szakemberek a termékek ismerete mellett már azzal is képben vannak, hogyan készülnek az autógumik, hiszen több gyárlátogatáson vettek részt.

Az sem mellékes, hogy nagy mennyiségű és széles kínálatból tudunk választani az azonnali raktárkészletről, a Depo raktárban szezon elején 40–55 ezer forintos áron lehet megrendelni a kívánt gumiabroncsot. A gumitár éves szinten 15 000 megrendelést bonyolít le. Abban az esetben, ha azonnal megrendeljük a terméket, akár már a következő nap megérkezhet hozzánk.

A kiszállítás menete és szabályai:

Megrendelést követően a futárcég kétszer próbálja meg ingyenesen eljuttatni a terméket a címzetthez. Ez a szolgáltatás nagyon sok cégnél hiányzik. A második sikertelen kiszállítás után a csomagot öt munkanapra betárolják, a címzettet pedig értesítik, hogy melyik raktárban veheti át a csomagját a vásárló ebben az időszakban. A jelenlegi helyzetben nagyon jó, hogy nem nekünk kell elmenni a megrendelt gumiabroncsokért, hanem futár hozza őket házhoz. Éppen ezért érdemes betartani a következőket:

  • Olyan kiszállítási címet adjunk meg, ahol hétköznap, leginkább 8–16 óra között tartózkodunk (pl. otthoni vagy munkahelyi cím).
  • Otthoni cím esetén meg kell adni a kaputelefont, az emeletet és az ajtót.
  • Telefonszámot mindig adjunk meg, ahol szükség esetén a kézbesítést végző futár elérheti az átvevőt, vagy egyeztethet új időpontot és helyszínt.
  • Érdemes megadni még az elektronikus levélcímünket is.

Többféle fizetési lehetőség közül tudunk választani: bankkártyás fizetés a BORGUN segítségével, vagy utánvét, illetve a hagyományos előre utalás is lehetséges.